Cookies

Náš web potrebuje na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti váš súhlas. Súhlas vyjadríte kliknutím na tlačidlo "OK". Viac informácií
Svoj súhlas môžete odmietnuť tu.

Vyhodnotenie testu

Vyhodnotenie testu

Test je vyhodnotený na základe prítomnosti/ neprítomnosti farebných čiarok v kontrolnej pozícii a zároveň v testovacej pozícii reakčnej kazety. Presné pokyny na vyhodnotenie testu nájdete v pribalenom návode na použitie v každom zakúpenom balení KlimaSei®.


POZITÍVNY VÝSLEDOK TESTU

Výsledok testu je pozitívny, ak sa zobrazia dve červené čiarky v kontrolnej pozícii („C“) a v testovacej pozícii („T“) okienka s výsledkom. Intenzita čiarky v testovacej pozícii („T“) je rovnaká ako u čiarky v kontrolnej pozícii („C“) alebo je silnejšia.

Ak Vám jeden alebo oba testy vyšli pozitívne, Vaše symptómy sú s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobené klimaktériom. Na stanovenie konečnej diagnózy sa poraďte s Vaším lekárom o ďalších krokoch.


NEGATÍVNY VÝSLEDOK TESTU

Výsledok testu je negatívny, ak sa zobrazí čiarka v kontrolnej pozícii („C“), ale v testovacej pozícii („T“) čiarka chýba alebo má slabšiu intenzitu ako kontrolná čiarka.

Ak Vám oba testy vyšli negatívne aj napriek tomu, že pociťujete symptómy, tak s najväčšou pravdepodobnosťou nie sú zapríčinené klimaktériom. V tomto prípade je potrebné na zistenie príčiny vyšetrenie lekárom.


NEPLATNÝ VÝSLEDOK TESTU

Ak nie je v okienku vidieť žiadnu čiarku, alebo je vidieť čiarku len v testovacej pozici („T“), test neprebehol správne a výsledky testu sú neplatné.

Je dôležité postup vykonanie testu starostlivo dodržať. Mali by ste urobiť nový test s novou vzorkou moču.

Vyhodnotenie testu

KlimaSei® je zdravotnícka pomôcka in vitro na samodiagnostiku.
Pred vykonaním testu si pozorne prečítajte návod na použitie.